علت کار نکردن کروز کنترل | تعمیرگاه تخصصی تویوتا | تعمیرگاه کارفیکسر

علت کار نکردن کروز کنترل

تعمیرگاه تویوتا | تعمیرگاه تخصصی تویوتا | تعمیرگاه کارفیکسر | carfixer | علت کار نکردن کروز کنترل

عنوان

علت کار نکردن کروز کنترل

نویسنده

زهرا محمدی

دپارتمان

اوج شید

تعداد کلمات

۱۲۲۵ کلمه

زمان مطالعه

تقریبا ۱۲ دقیقه

 

کروز کنترل چیست و چه وظیفه ای برعهده دارد؟

مختصری از دکمه ها و کارایی هر یک از انها:

روش طراحی و طرز کار سیستم نگهدارنده سرعت:

نکات قابل توجه برای رانندگان که تعمیرگاه تویوتا بیان می دارد:

علت کار نکردن کروز کنترل در خودروهای مدرن تعمیرگاه تخصصی تویوتا

قیمت عیب یابی و تعمیر سیستم نگه دارنده سرعت

شکل ۱ تعمیرگاه تخصصی تویوتا

شکل ۲ تعمیرگاه تویوتا

کروز کنترل چیست و چه وظیفه ای برعهده دارد؟

طبق گفته‌ی تعمیرگاه تویوتا کروز کنترل چیست؟

هدف سیستم کروز کنترل ثابت نگه داشتن دقیق سرعت دلخواه راننده میباشد. که بدون هرگونه دخالت راننده از طریق فعال کردن کنترل دریچه‌ی بنزین و رابط آن با پدال است. تعمیرگاه تخصصی تویوتا مطرح کردکه. سیستم کروز کنترل خودرو مدرن حلقه‌ای کنترلی است که معمولاً بوسیله‌ی راننده و با استفاده از پدال گاز انجام میگیرد. و سرعت وسیله را در یک سطح ثابت نگه می دارد. Carfixer  تعمیرگاهی با بهترین خدمات. Cruise Control، کروز کنترل یا به عبارت ساده تر سامانه‌ی کنترل کننده سرعت، سامانه ای است. جای گرفته در خودرو ها که برای راننده در یک وضعیت ثابت، امکان کنترل سرعت را مهیا میکند. تعمیرگاه کارفیکسر از مطرح  ترین تعمیرگاه های تهران.

سازوکار این سیستم به این صورت است که مقدار هوای وارد شده به محفظه سوخت را مهار میکند. تعمیرگاه تویوتا از تعمیرگاه هایی است که در این زمینه فعالیت دارد. کروز در حقیقت مقصود کاربرد سیستم نگه دارنده‌ی سرعت در خودرو ها. ثابت نگاه داشتن سرعت بدون دخالت عوامل خارجی در مقدار مورد نظر راننده میباشد. تعمیرگاه تخصصی تویوتا بهترین ارائه دهنده خدمات این کمپانی میباشد. این سامانه قابلیت ثابت نگه داشتن سرعت اتومبیل در موقعیت های متفاوت را به ما میدهد. با توجه به این که برای دسترسی به این ویژگی نیازی به استفاده از پدال گاز نبوده. و با سوییچ یا کلید های واسط روی فرمان ممکن میشود. در شکل ۱ میتوان خودروی باز برای تعمیر را ببینید.

مختصری از دکمه ها و کارایی هر یک از انها:

راننده می تواند کروز کنترل را با دکمه های تنظیمات کروز تنظیم کند. تعمیرگاه تویوتا معمولا عرضه کننده اکثر لوازم جانبی میباشد. کروز کنترل که معمولاً این دکمه ها شامل on, off, resume, set / accel, coast می شوند. که بر روی فرمان، دکمه های گردش یا دکمه ی تنظیم برف پاک کن قرار دارد. تعمیرگاه تخصصی تویوتا عرضه کننده قطعات خودرو. در اکثر خودروها کروز کنترل می تواند سرعت خودرو را تا چند کیلومتر دلخواه کم یا زیاد کند. این کار تنها با فشار دادن یکی از دکمه های SET / ACCELL انجام میشود. در صورت زدن بیشتر دکمه ی تنظیمات، سرعت بیشتر خواهد شد. دکمه های ON و OFF در واقع کار زیادی نمی کنند. برخی از کروز کنترل‌ها، چنین دکمه‌هایی را ندارند. و به جای آن وقتی که راننده پایش را روی ترمز می گذارد خاموش می شوند. تعمیرگاه تویوتا تعمیرگاهی برای خودروهای شما.

علت کار نکردن کروز کنترل

شکل ۱ تعمیرگاه تخصصی تویوتا

 کروز کنترل چیست؟

و زمانی که دکمه‌ی تنظیم زده می‌شود روشن می‌شود دکمه‌های  EST/ACCEl سرعت فعلی راننده را به طور ثابت نگه می‌دارند. به عنوان مثال اگر دکمه‌ی تنظیم را در۷۰کیلومتر برساعت تنظیم کنید، خودرو سرعت شما را در همان سرعت نگه خواهدداشت. تعمیرگاه تخصصی تویوتا تعمیرگاهی مورد اعتماد برای رفع مشکلات ایجاد شده در خودرو شما. در سرعت‌های پایین تر از ۵۰ کیلومتر در ساعت، سیستم کنترل مرکزی از به راه اندازی کروز کنترل جلوگیری می‌کند. و در سرعت‌های بالای این، این راننده است که می تواند انتخاب کند که کروز کنترل روشن یا خاموش باشد. به دلایل امنیتی، کروزکنترل نباید در سطوح خیس و یخ زده، جاده‌های پرترافیک یا راه‌های دارای پیچ‌های تند استفاده شود.

روش طراحی و طرز کار سیستم نگهدارنده سرعت:

در تعمیرگاه تویوتا سیستم های کروز کنترل، طوری تنظیم شده اند. که با یک فشار جزئی پدال گاز و یا ترمز سریع خاموش می شوند. اگر به طور تصادفی راننده خودرو را از حالت دنده به به حالت خلاص تغییر دهد. تعمیرکاران تعمیرگاه تخصصی تویوتا معتقدند اگر این کار به طور عمد و خودخواسته انجام شود به خودرو آسیب وارد میشود. اغلب کروز کنترل ها به طور خودکار خاموش می شوند. تعمیرگاه کارفیکسر تمامی خدمات مربوط به خودروی مدرن شما را ارائه میکند. زمان زیادی است که کروز کنترل ها در اختیار رانندگان قرار گرفته اند. در طول سال ها توانایی های آنان با پیشرفت های الکترونیکی بسیار بهتر شده است. سطح امنیت کروز کنترل ها مورد قبول همگان است. در صورت ایجاد مشکل اغلب خودروسازان تسترهای مخصوصی دارند. که به کروز کنترل متصل شده و یک مسئله خاص را ریشه یابی می کنند. Carfixer برای رفع خطا ها و مشکلات پیش امده در خودرویتان با ما تماس بگیرید.

نکات قابل توجه برای رانندگان که تعمیرگاه تویوتا بیان می دارد:

یکی از مسائلی که برای تمامی رانندگان مخصوصاً آن‌هایی که مسافت‌های طولانی را پشت فرمان هستند اهمیت دارد. تعمیرگاه تخصصی تویوتا از عوامل کاربرد این سیستم در خودروها را به حداقل رساندن. فعالیت‌های راننده به منظور راحتی و آسایش بیشتر میداند. این مسئله در ایران با توجه به پهناور بودن کشور و فاصله‌ی زیاد بین شهری که دارد. در اکثر مناطق اهمیت دو چندانی پیدا می کند. سیستم کروز کنترل تا حد زیادی بار مسئولیت این مشکل همیشگی رانندگان را به دوش کشیده. و تا حدامکان سعی دارد که از وظایف راننده با تحت کنترل داشتن پدال گاز بکاهد. و میزان راحتی بیشتر وی را فراهم کند. کروز کنترل در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای پیشرفته سال‌های زیادی که برروی تمامی خودروها نصب می شود. تعمیرگاه تویوتا ارائه دهنده خدمات مختلف خودرویی. که جز یکی از ضروریات یک خودروی تولید شده است.

با توجه به فقدان این قابلیت در اکثر خودروهای داخلی. شرکت دهکده جهانی این سیستم را به صورت آپشن در اختیار هموطنان قرار می دهد. در شکل ۲ نمونه ای از کروز کنترل را میبینید.

علت کار نکردن کروز کنترل در خودروهای مدرن تعمیرگاه تخصصی تویوتا

علت کار نکردن کروز کنترل در خودرو های مختلف به ویژه خودروهای کره ایی و ژاپنی، متفاوت است. دلایل اصلی که باعث کار نکردن کروز کنترل می شود را برای شما توضیح خواهیم داد :

  1. کار نکردن سیستم کنترل پایداری خودرو که شامل ESP و در برخی خودرو ها ABS نام دارد
  2. اختلال در عملکرد سنسورهای ای بی اس ، سنسور زاویه فرمان ، سنسور سرعت ، رادار و . . . از دلایل اصلی روشن شدن چراغ های ای اس پی و ای بی اس به رنگ زرد می باشد. و باعث کار نکردن کروز کنترل می شود. که تعمیرگاه تویوتا میتواند اینگونه مشکلات را برطرف کند.
  3. خرابی کلید ، دسته کروز کنترل و سیم کشی : معمولا کلید ها به اصطلاح سولفاته می زند. که با سرویس کردن آنها در تعمیرگاه تخصصی تویوتا ایراد رفع میشود. و یا سیم کشی و جعبه فیوز که باید به طور تخصصی بررسی شوند.
  4. درست عمل نکردن ساعت فنری (کلاک اسپرینگ) مخصوص خودروایی است که کلید کروز کنترل آنها روی فرمان قرار دارد. و بستگی به نوع خرابی آن دارد که قابل تعمیر باشد یا نباشد.

تعمیرگاه تخصصی تویوتا
تعمیرگاه تخصصی تویوتا

شکل ۲ تعمیرگاه تویوتا

قیمت عیب یابی و تعمیر سیستم نگه دارنده سرعت

نسبت به توضیحاتی که در بالا داده شد نسبت به نوع خرابی کروز کنترل قیمت متفاوت می باشد. و برای این مورد باید خودرو شما مورد بررسی توسط کارشناسان تعمیرگاه کارفیکسر قرار بگیرد. تا بعد از عیب‌یابی هزینه آن مشخص شود. Carfixer ارائه کننده بهترین و مناسب ترین قیمت ها.

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اگر سوالی داری میتونی اینجا بپرسیx