تایم لندکروز هشت سیلندر

تایم میلنگ تویوتا

نحوه تایم گیری موتور تویوتا لندکروز ۸ سیلندر با تمام نکات و جزئیات در تعمیرگاه تویوتای کارفیکسر:

شاید در ابتدا تایم این خودرو و این نوع موتور بسیار ساده به نظر بیاد اما باید حتما به جزئیات این موتور خورجینی دقت کنید.

نکته اول اینکه این نوع موتور هم دنده سر میل سوپاپ سی وی وی تی دار دارد و هم دنده معمولی پس وقتی دارای CVVT می باشد به دلیل وجود سی وی وی تی تایم کردن موتور دشوار تر می شود.

اما برای موتورهایی که دنده معمولی بر سر میل سوپاپ دارند تایم کردن ساده تر می باشد.

نحوه ریست کردن پیغام تسمه تایم لندکروز:

T belt maintenance reqd toyota به چه معناست؟ و برای رفع این خطا چه کارهایی باید کرد؟

در سمت چپ کنار فرمان خودرو کلید TRIP را پیدا کنید خودرو تویوتا خود را روشن کرده و با فشار دادن دکمه تیریپ در پشت آمپر موقعیت نمایش را بر روی TRIP A قرار داده و خودرو را خاموش کنید.

سپس کلید TRIP را نگهدارید و ماشین را روشن کنید بعد از ۵ ثانیه پیغام ریست بر روی پشت آمپر ظاهر می شود بعد از انجام ریست کیلومتر دلخواه برای سرویس بعدی را با همان دکمه TRIP انتخاب کنید و روی کیلومتر مورد نظر دوباره دکمه را به مدت ۱۰ ثانیه نگهدارید تا عملیات با موفقیت انجام شود.

دقت داشته باشید که حتما باید تسمه تایم مورد بررسی قرار بگیرد چرا که پاک کردن خطا بدون در نظر گرفتن اسطحلاک تسمه تایم ممکن است خصارت مالی زیادی به همراه داشته باشد.

خوب در مرحله اول باید رادیاتور آب تویوتا لندکروز را باز کنید چرا که حتما باید جای دستتون برای باز کردن دیگر قطعات خودرو باز باشد.

فن خنک کن موتور که بر روی واتر پمپ نصب شده است را باز کرده و حتما به مسیر حرکت تسمه دینام در این نوع موتور لندکروز دقت کنید چرا که نوع های مختلفی دارد که ممکن است شما رو به اشتباه بندازه.

سپس به باز کردن قاب تایم های سر سیلندر چپ و راست می پردازیم واتر پمپ و هوزینگ آب نیز باید باز شود دقت کنید که واتر پمپ چند پیچ تقریبا میشه گفت مخفی دارد که باید دقت کنید و پیدا کنید تا به راحتی باز شود.

بهتر است پایه فیلتر روغن موتور را برای راحتی کار باز کنید اما میشود بدون باز کردن این قطعه هم کار را انجام داد.

نیاز به خالی کردن گاز کولر نیست و کمپرسور کولر لندکروز باز شود و کنار زده شود کفایت می کند.

بعد از باز کردن قطعات مورد نظر میپردازیم به مهم ترین بخش کار یعنی تایم کردن موتور ۸ سیلندر تویوتا لندکروز که با عکس به طور کامل برای شما دوستان عزیز توضیح خواهیم داد.

تایم لندکروز هشت سیلندر

برای تایم کردن میل لنگ این نوع موتور می توان ۲ نقطه را در نظر گرفت که هر دو تا را برای شما توضیح خواهیم داد:

تایم سرسیلندر بانک چپ تویوتا
تایم سرسیلندر بانک چپ تویوتا

دقت داشته باشید که جهت فلش روی تسمه تایم باید حتما به شما اشاره کند همانند تصویر L-CAM خود نشانه ایی است که بانک چپ را مشخص کرده است.

تایم سرسیلندر بانک راست تویوتا
تایم سرسیلندر بانک راست تویوتا

علامت T که بر روی سرسیلندر مشاهده می کنید به هیچ عنوان شاخصی برای تایم گرفتن نیست دقت کنید که گمراه نکند شما را و R-CAM که بر روی تسمه تایم قرار دارد نشانه بانک راست می باشد.

تایم میلنگ تویوتا
تایم میل لنگ تویوتا

نقطه مقابل علامت روی دنده میل لنگ قرار میگیرد البته این تایم اول میباشد و یک علامت دیگر پایین میل لنگ می باشد که آن هم با عکس مربوطه توضیح داده می شود.

تایم میلنگ لندکروز 8 سیلندر
تایم میل لنگ لندکروز ۸ سیلندر

دقت داشته باشید که هرزگردهای تسمه تایم تویوتا باید دونه به دونه تست شود و در صورت خرابی حتما تعویض شوند البته هرزگردهای تسمه تایم لندکروز بسیار مقاوم تر می باشند نسبت به خودروهای دیگر.

تایم سرسیلندر لندکروز 8 سیلندر بانک 1
تایم سرسیلندر لندکروز ۸ سیلندر بانک ۱

خوب همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید این نوع خودرو دارای دنده سی وی وی تی نمی باشد اما نحوه تایم کردن و علامت های روی آن فرق چندانی با cvvt دار ندارد.

تایم سرسیلندر بانک 2 لندکروز
تایم سرسیلندر بانک ۲ لندکروز

نکته مهم بعد از تعویض تسمه تایم لندکروز حتما باید از پشت آمپر سرویس تسمه تایم را ریست کنید نحوه ریست کردن و پاک کردن آلارم تسمه تایم لندکروز در بالا همین پست برای شما توضیح داده شده است.

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اگر سوالی داری میتونی اینجا بپرسیx