تعمیر استارت پرادو و ۸ دلیل اصلی در تعمیرگاه تخصصی تویوتا!

تعمیرگاه تویوتا | تعمیرگاه تخصصی تویوتا | تعمیرگاه کارفیکسر | carfixer | تعمیر استارت پرادو

عنوانتعمیر استارت پرادو
نویسندهفاطمه کرمانی
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۱۰۶۳
مدت زمان مطالعه۱۰ دقیقه

فهرست عناوین :

خلاصه ای کوتاه از پیشینه خودروهای تویوتا و پرادو

چه اجزایی در استارت این خودروها باید مورد بررسی قرار گیرند؟

نحوه ی  کار کردن  دنده استارت خودروی تویوتا  پرادو

چه علائمی در استارت نشانه خرابی و  تعمیر استارت پرادو است؟

ما در اینجا چند علت استارت نخوردن را برای شما شرح میدهیم:

از کجا متوجه شویم خرابی استارت مربوط به قفل موتور است؟

فهرست تصاویر :

شکل ۱تعمیر استارت پرادو

شکل ۲تعمیر استارت تویوتا و لکسوس

خلاصه کوتاه از پیشینه خودروهای تویوتا و پرادو در تعمیرگاه تخصصی تویوتا

خودوری پرادو ساخت کارخانه خودورسازی تویوتا کشور ژاپن می باشد. سرویس این ماشین ها در تعمیرگاه تویوتا انجام می شود. سری اول ماشین های پرادو در سال ۱۹۸۴ میلادی به بازار وارد شد. سری اول این خودورها دارای بدنه ای با ار تفاع کم  و سقف کروکی بودند. پرادو در سه تیپ GXL,VX,GX به بازار ارائه شده است. رانندگی با این ماشین بسیار آسان و لذت بخش است. پرادو از دسته ماشین های شاسی بلند است. تعمیرگاه کارفیکسر یک  تعمیرگاه تخصصی تویوتا متبحر درسرویس دهی این ماشین ها به طور تخصصی می باشد.

چه اجزایی در استارت این خودروها باید مورد بررسی قرار گیرند؟

برای سرویس دهی استارت خودور باید قطعاتی را در تعمیرگاه تویوتا عیب یابی و برسی کنیم. این قطعات شامل کلاچ یک طرفه یا همان دنده استارت، دو شاخه کلاچ، اتوماتیک استارت، مجموعه زغال ها. آرمیچر و شفت آن، مجموعه گیربکس، بالشتک ها می باشد.

نحوه ی کارکردن دنده استارت خودروی تویوتا پرادو در تعمیرگاه تخصصی تویوتا

تولید کنندگان این ماشین دو بخش دنده استارت و کلاژ به گونه ای پیاده سازی شده. که تنها در یک طرف میتواند انتقال گشتاور داشته باشد.

ولی در زمینه دنده استارت تویوتا پرادو بخشی وجود دارد که در بخش بالایی دستگاه استارت هست و کار آن جا به جایی نیرو از روتور استارت به فلایویل است. با داشتن اطلاعات کافی میتوانید مشکل ان را قبل از بردن به  تعمیرگاه تخصصی تویوتا رفع کنید.

در حقیقت جای این دنده بر سطح شفت آرمیچر و مارپیچ شفت آرمیچر است. که تنها در یک سمت خلاص و در سمت ضد آن درگیر می شود. دنده استارت جا به جایی قدرت گردشی مکانیکی از آرمیچر به دنده فلایویل و چرخاندن فلایویل را انجام میدهد. در تعمیرگاه تویوتا عیب یابی کامل استارت انجام میگیرد. در زمان استارت زدن  دنده استارت که بوسیله دو شاخه استارت انرژی خود را ازاتوماتیک استارت میگیرد. به طرف چرخ دنده فلایویل می رود و به خاطربودن دنده مارپیچ روی محور روتور این انتقال به راحتی انجام می شود. به گونه ای که پیاده سازی دنده مارپیچ بطوریست که انرژی محوری ایجاد شده به طرف فلایویل می رود. تعمیرگاه کارفیکسر بهترین  تعمیرگاه تخصصی تویوتا با بهترین پرسنل  در تهران اماده ارائه خدمات به شما می باشد. در شکل ۱تعمیر استارت پرادو را مشاهده فرمایید.

تعمیرات خودروی شما با بالاترین کیفیت در کمترین زمان و هزینه در تعمیرگاه تویوتا کارفیکسر.

شکل ۱تعمیر استارت پرادو

در کل دنده استارت و اضافه های کلاژ باز نمی شوند و به طورپرس شده تولید شده اند. برای باز شدن آن باید روکش الومینیوم بالای آن برداشته شود. پس از برداشته شدن این کاور دیگر نمیتوان از آن استفاده کرد وباید تعویض شود. نحوه باز کردن این کاور نیازمند تخصص بالا  در یک تعمیرگاه تخصصی  مثل carfixer می باشد.

چه علائمی در استارت نشانه خرابی و  تعمیر استارت پرادو است؟

یکی از معضلات روشن نشدن خودرو استارت نخوردن آن است که حتما یکبار تجربه آن را داشته اید. قبل از بردن آن به تعمیرگاه تخصصی تویوتا بهتر است عامل هایی که موجب درست استارت نخوردن می شوند را بدانید. خیلی ها با استارت نخوردن علت را باتری خودور می دانند. اما خیلی از عوامل میتواند باعث درست استارت نخوردن ماشین شود.

۵ دلیل استارت نخوردن در تعمیرگاه تخصصی تویوتا به شرح زیر:

 

  • درست کار نکردن باتری خودرو که باید برای سرویس کردن آن به تعمیرگاه تویوتا مراجعه کنیم.
  • قطع شدن سوئیچ خودور
  • خرابی سیم کشی استارت خودور
  • خرابی سیم کشی و اتصالات خودور
  • اسیب دیدن استارت خودور که باید در تعمیرگاه تخصصی تویوتا تعمیر شود.
معمولا بیشترین خرابی در دنده استارت ، اتوماتیک استارت و زغال ها به وجود می آید.

 

تعمیر استارت پرادو و عیب یابی تخصصی و ماهرانه آن در تعمیرگاه تویوتا با بهترین تجهیزات مکانیکی.

برای اینکه تشخیص دهید علت استارت نخوردن چیه مطالب زیر را مطالعه فرمایید. اول از همه برای اینکه از سالم بودن باتری مطمئن شوید با ولت متر آن را تست کنید. اگر ولت متر نداشتید چراغهای جلو را روشن کنید و نور بالا بزنید. اگر نور چراغ ها معمولی بود باتری شما سالم است و نیازی به بردن تعمیرگاه تخصصی تویوتا نیست.

دومین مورد ممکن است از بریدگی سیم کشی استارت باشد. اگر هنگام چرخش سوئیچ ماشین ، چراغ های پشت روشن شد و صدای ارومی به گوشتان خورد سیم کشی سالم است.  در شکل ۲تعمیر استارت تویوتا و لکسوس را میتوان مشاهده کرد.

چنانچه هنگام استارت زدن چراغ پشت آمپر چند ثانیه خاموش شوند. در صورتیکه  صدایی شبیه تق به گوشتان رسید علت درست کار نکردن موتور  یا سیم کشی استارتر است . در صورتیکه فقط صدای تق شنیدید به خاطر اتصالات پشت استارتر و خود استارتر است. برای تعمیر استارت پرادو حرفه به یک  تعمیرگاه تویوتا مراجعه کنید.

شکل ۲تعمیر استارت تویوتا و لکسوس

از کجا متوجه شویم خرابی استارت مربوط به قفل موتور است؟

چنانچه استارتر و باتری و سیم کشی هیچ عیبی نداشتند شاید موتور قفل شده است و باید به تعمیرگاه تخصصی تویوتا carfixer مراجعه کنید. برای مطمئن شدن از این موضوع روی دنده ۵ بروید و ماشین را هول دهید. در صورتیکه ماشین به راه افتاد موتور درست عمل میکند و اگر به راه نیفتاد موتور قفل است.

در گیربکس های دنده اتوماتیک دنده را روی حالت R یا D قرار دهید. چنانچه ماشین استارت نخورد و پیغام گیربکس به خوبی به ECU فرستاده نشود. این به خاطر درست کار نکردن سلکتور گیربکس اتوماتیک می باشد.

تعمیر تخصصی انواع استارت تویوتاکمری، تویوتا پرادو، تویوتا لندکروز، تویوتا کرولا، لکسوس ای اس و … در تعمیرگاه تخصصی کارفیکسر.  تعمیرگاه کارفیکسر با دارا بودن تیم حرفه ای و داشتن  تعمیرگاه تویوتا کلیه خدمات ماشین های تویوتا را انجام میدهند.

Carfixer یک  تعمیرگاه تخصصی تویوتا آماده پاسخگویی و مشاوره حرفه ای به شما در زمینه تعمیرات و عیب یابی ماشین می باشد.

 

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اگر سوالی داری میتونی اینجا بپرسیx