علت یاتاقان زدن سانتافه | تعمیرگاه هیوندای | تعمیرگاه تخصصی هیوندای

علت یاتاقان زدن سانتافه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیرگاه هیوندای | تعمیرگاه تخصصی هیوندای | تعمیرگاه کارفیکسر |carfixer  | علت یاتاقان زدن سانتافه

فهرست مطالب :

۳ علت مهم یاتاقان زدن هیوندا سانتاقه را بشناسید.

۱-گشتاور خودرو چه تاثیری در خرابی یاتاقان دارد ؟

۲-اویل پمپ چیست و چه نقشی در خرابی یاتاقان دارد؟

۳-روش های صحیح و اصولی نگهداری ماشین برای کاهش اسیب به یاتاقان :

هزینه رفع مشکلات یاتاقان اتومبیل سانتاقه درتعمیرگاه هیوندای :

نکات استفاده از موتور شور یا جرم گیر برای موتور سانتافه :

سخنان پایانی درباره تعمیر هیوندا سانتافه در تعمیرگاه تخصصی هیوندای :

 

فهرست شکل ها :

شکل ۱: تعمیرگاه حرفه ای هیوندای

شکل ۲: تعمیرگاه تخصصی خودرو های هیوندای

 

کلمه کلیدی۳ علت یاتاقان زدن سانتافه
نام نویسندهمهسا پورنعمتی
دپارتماناوج شید
تعداد کلمات۸۱۴
مدت زمان مطالعه۸ دقیقه

 

۳ علت مهم یاتاقان زدن هیوندا سانتاقه را بشناسید.

در ادامه این مطلب در تعمیرگاه هیوندای میخواهیم بررسی کنیم که چه عواملی موجب مشکل یاتاقان زدن خودروسانتاقه می باشد. پس از شناخت دقیق این مشکلات در تعمیرگاه تخصصی هیوندای روش هایی را برای بهبود کارایی و طول عمر آن ارائه  خواهیم کرد.

۱-گشتاور خودرو چه تاثیری در خرابی یاتاقان دارد ؟

یکی از این دلایل خرابی یاتاقان این است که گشتاور موتور با وزن خودرو تناسب کافی ندارد. که اکثر تعمیرکاران و افرادی که از این ماشین استفاده میکنند نسبت به آن آگاه هستند. حجم موتور این ماشین ۲۵۰۰ و وزن اتاق آن ۱۶۵۰ کیلو است. چنان چه موتورازنوع GDI باشد نسبت به مدل MPI  کم تر یاتاقان می زند. چون موتورهای GDI تولید گشتاور بیشتری نسبت به مدل MPI دارند. البته این موضوع به این معنی نیست که موتورهای  GDI تعمیرگاه تخصصی هیوندای بی عیب و نقص هستند. در ادامه ی مطلب شکل ۱: تعمیرگاه هیوندای دقت کنید.

 

علت یاتاقان زدن سانتافه

شکل ۱: تعمیرگاه هیوندای

۲-اویل پمپ چیست و چه نقشی در خرابی یاتاقان دارد؟

اُیل پمپ سانتافه نیزاز نظر طراحی دارای ایراداتی است که سبب بروز یاتاقان زدن می شود.  طراحی مدل نخستین اویل پمپ سانتافه دارای ضعف طراحی است. حدود یک سال است که اویل پمپ های بهبود یافته دربازار و تعمیرگاه هیوندای موجود شده اند. توصیه مجموعه تعمیرگاه کارفیکسر به شما عزیزان تعویض کردن این قطعه است. زیرا با تعویض این قطعه میتوانید از مشکلات احتمالی یاتاقان زدن در تعمیرگاه تخصصی هیوندای جلوگیری کنید.

۳-روش های صحیح و اصولی نگهداری ماشین برای کاهش اسیب به یاتاقان :

روش نگهداری اتومبیل ورانندگی غیر اصولی هم میتوانید موجب یاتاقان زدن بشود.این مورد را برای بررسی بیشترcarfixer به سه بخش تقسیم کرده ایم :

  • به کار بردن روغن های نامرغوب و نامعتبربرای خودرو
  • تعویض نکردن به موقع روغن خودرو که باید هر ۵ هزار کیلومتر عوض شود.
  • استفاده از روغن فیلتر بی کیفیت که فشار روغن را درسیلندرها افزایش می دهد.

هزینه رفع مشکلات یاتاقان اتومبیل سانتاقه درتعمیرگاه هیوندای :

اکنون که عوامل خراب شدن یاتاقان سانتافه را شناختیم خالی از لطف نیست که هزینه های تعمیر آن را هم بدانیم. تخمین هزینه تعمیر یاتاقان با میزان آسیب آن رابطه مستقیمی دارد. هنگام شنیدن هر صدای غیر عادی از موتور حساس شوید و مورد را پیگیری کنید. بهتر است زمان را از دست ندهید و اتومبیل خود را به تعمیرگاه تخصصی هیوندای نشان دهید. این حساسیت ها میتواند از اسیب بیشتر به خودرو جلوگیری می کند . همچنین با پیگیری به موقع و برطرف کردن مشکل میتوان ازاسیب جدی دیگر بخش ها جلوگیری کرد. یادتان باشد پیشگیری بهتراست صرف هزینه های بیشتراست. چنان چه پیستون ، میلنگ و شاتون ها اسیب ببینند براورد هزینه ها بسته یه نوع قطعه و مشکل متفاوت می شود. شما میتوانید برای براورد هزینه های ماشین تان به صورت رایگان با متخصصان مجموعه تعمیرگاه کارفیکسر تماس بگیرید.

تعمیرگاه تخصصی هیوندای تعمیرگاه کارفیکسر
تعمیرگاه تخصصی هیوندای تعمیرگاه کارفیکسر

شکل ۲: تعمیرگاه تخصصی هیوندای

نکات استفاده از موتور شور یا جرم گیر برای موتور سانتافه :

بهتر است این کار را انجام ندهید چون ممکن است اویل پمپ ماشین بگیرد واتومبیلتان یاتاقان بزند. تمیز کردن موتور در تعمیرگاه هیوندای هم میتواند مفید و هم مضر باشد. منظورما این است که نحوه و روش تمیز کردن بسیار مهم است. نوع آب و موادی که برای شست و شو به کار برده می شود روی این موضوع اثرگذارهستند. اگر این موارد وارد قطعات الکتریکی شود و رسوب کند و رطوبت ایجاد کند اثرات مخربی دارد. استفاده از شست و شو دهنده های بی کیفیت و نامرغوب موجب خرابی بسیاری از قطعات مثل دلکو ، کوبل و … می شود. بهتر است موتور را درتعمیرگاه تخصصی هیوندای فقط یک باردرسال تمیز کنید. یادتان باشد شوینده هایی که درمنزل استفاده میکنید برای تمیز کردن موتوراتومبیل قابل استفاده نیستند. سعی کنید برای کاهش اثرات مخرب رطوبت قسمت های حساس را با پلاستیک بپوشانید.

اگر شما عزیزان تجربه مفیدی در استفاده از جرم گیر دارید با دیگردوستان در carfixer به اشتراک بگذارید.

سخنان پایانی درباره تعمیر هیوندا سانتافه در تعمیرگاه تخصصی هیوندای :

بهتر است برای رفع مشکلات اتومیبل خود به تعمیرگاه های معتبرمانند تعمیرگاه کارفیکسر مراجعه کنید.هرکاری را بهتر است به کاردان واگذار کرد. تعمیرگاه هیوندای با بکارگیری تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه به صورت تخصصی مشکلات ماشین شما را برطرف میکند. کارشناسان در هر ساعتی از شبانه روز اماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

شما میتوانید همچنین ما را در تعمیرگاه تویوتا همراه کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
34 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مجیدی
1 سال قبل

بسیاااار عالی و ممنون من همیشه نگران این بودم سانتافه که دارم باتاقان بزنه الان با خوندن این مطلب خیلی خیالم راحت شد حتما بهتون مراجعه میکنم برای بازدید ماشینم و تعویض ایویل پمپ اون

ابراهیمی
1 سال قبل

سلام و ممنون از مطلب خوب و مناسب شما، متأسفانه ماشین بنده دچار مشکل شده و در تعمیرگاه است، اما توضیحات شما و راهکار ارائه شده برای پیشگیری از تکرار موارد بعدی بسیار مفید و حتماً کمک خواهد کرد.

امیرحسین
1 سال قبل

سلام میخواستم شما به عنوان یک فرد حرفه ای راهنمایی کنید که اگه سانتافه ۲۰۱۷ صفر Gdi بخرم دیگه مشکلی بابت یاتاقان نداره؟و مثله مدل های قبل نیازی به تعویض اویل پمپ نیست؟چون در بالا فرمودید که در مدل های اولیه ایراد ساختاری دارد ممنون از پاسخ دهی شما

فرهاد
1 سال قبل

سلام الان موتور ماشین من یاتاقان زده و به دلیل روغن نامرغوبی بود که برام ریختند من میتونم شکایت کنم از تعویض روغنی که اینکارو کردن به نظرتون؟؟
و اینکه پوسته موتور ترک برداشته تعویض کنم بهتره یا جوشکاری کنم؟

سهیل
1 سال قبل

سلام با توجه به توضیحات شما که فرمودید موتورهای Gdi در مدل های جدید اصلاح شدند دیگه ایرادی نداره با تعداد سرنشین بالا به موتور فشار بیارم و دنده ها در دور موتور بالای ۵۰۰۰ عوض شه چون فرموده بودید در موتور های معمولی MPi بهتره به خاطر وزن بالای خودرو زیاد فشار نیاریم ممنمون میشم راهنمایی کنید

سهیل
1 سال قبل
پاسخ به  علی صبور

سلام میخواستم بدونم چون این موتور Gdi اصلاح شده دیگه از بابت فشار اوردن به موتور مشکلی پیش نمیاد چون فرموده بودید برای موتور های mpi باید با ملاحظه رفت

امیر
1 سال قبل

سلام ببخشید من کلی تحقیق کردم و متوجه شدم خود شرکت کیا و هیوندای در فراخوان این خودرو ها همان دلایلی که شما برای یاتاقان زدن توضیح دادین رو گفته ولی برای سانتافه هایی که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ بودند این فراخوان بوده چون گفتن که مدل های جدید این مشکل خرده فلزها و پلیسه ها که باعث افت راندمان اویل پمپ میشوند را ندارن و اصلاح شدند همانطور که خودتون فرمودید میخواستم راهنمایی کنید که شما ۲۰۱۷ Gdi تا حالا مشکل دار داشتید یا اینکه همه mpi و قدیمی بودن

محمدعلی
1 سال قبل

سلام من سانتافه ۲۰۱۷ Gdi دارم ۱۰۰هزار تاهم رفتم بیشتر هم رو حالت اسپورت میخواستم راهنمایی بفرمایید که نیازی نیست بابت یاتاقان زدن نگران باشم چون از نمایندگی خودش کرمان موتور هم که پرسیدم گفتند یاتاقان یه ایراد طراحی بوده در موتور های mpi به خطر ناهموار بودن مسیر روغن و وجود خرده فلزهای جامانده از فلزکاری که در موتور های Gdi برطرف شده ممنمون میشم شما توضیح بفرمایی نیازی به نگرانی نیست؟؟؟؟؟

بیژن
1 سال قبل

با سلام. موتور ۲۴۰۰ که روی سانتافه هست با حجم ۲۰۰۰ هم روی بعضی از محصولات کیا و هیوندا ، مثل سراتو وجود داره، آیا مدل های ۲ لیتری این موتور هم مشکل یاتاقان زدن دارن؟

Amir
11 ماه قبل

سلام من سانتافه ۲۰۱۶ دارم سرویسها مرتب در شرکت انجام دادم متاسفانه رو ۳۹۰۰۰کیلومتر یاتاق زد تقریبا یکماهه تحویل شرکت دادم هنوز موتور جمع نکردن میلنگ وچهارتا شاطون میخواد ومیترسم دوباره یاطاق بزنه لطفا قبل از جمع شدن موتور راهنمایی بفرمایید

محمدعلی
11 ماه قبل
پاسخ به  Amir

سلام دوست عزیز موتور سانتافه شما Gdi هست یا Mpi ؟؟

شایان
11 ماه قبل

باسلام دوستان عزیز سانتافه ماشین خوبی هست ولی چهار سیلند ضعیف است همون طور که دوستان گفتن اتاق سنگینی داره ولی اگر شیش سیلند بخرید خیالتون راحت تره وخرجش کمتره

محمد رضا
11 ماه قبل

سلام.اپتیما ۲۰۱۰ با موتور ۲۷۰۰ سی سی که موتور مشترک با سانتافه داره هم مشکل یاتاقان پیدا میکنه

محمد رضا
11 ماه قبل

آیا موتور اپتیما ۲۰۱۰ که با سانتافه مشترک هست هم یاتاقان میزنه.یا مشکل خاصی پیدا میکنه

هادی مرندی
8 ماه قبل

عالی

فرهاد
4 ماه قبل

سلام استاد عزیز
خودرو سانتافه ۲۰۱۶ با موتور mpi دارم . این خودرو وارداتی هست الان هم ۱۰۰ هزار رفته .
لطفا راهنمایی بفرمایید. آیا باید اویل پمپ تعویض شود
چه نوع اویل پمپ خریداری و از کجا خرید نمایم .

داود
4 ماه قبل

سلام سرویس اویل پمپ چیست.
با توجه به بالا بودن قیمت این قطعه سرویس و استفاده مجدد از اویل پمپ جواب میدهد.
مشکل قبلی خودرو بخاطر کیفیت بد روغن بوده .تشکر

فرهاد
4 ماه قبل

سلام
ممنون از مطالب خوب شما . یه خودرو سانتافه ۲۰۱۶ وارداتی با موتور mpi دارم . الان کیلومتر ۱۰۰ هزار رفته . با توجه به اینکه خودرو وارداتیه، لازمه اویل پمپ تعویض بشه ؟ در صورت مثبت بودن از کجا میشه اویل پمپ اصلی پیدا کرد .
من از شهرستان در خدمت شما هستم .
تشکر

ابي
2 ماه قبل

سلام

ممنون از توضیحات کاملتون
سوالی که برای من پیش اومده اینه که در موتورهای ٣/٣ لیتری شش سیلندر هم این مشکل هست یا خیر
تشکر از شما

34
0
اگر سوالی داری میتونی اینجا بپرسیx
()
x