تعمیرگاه کادنزا | تعمیرگاه تخصصی کیا | تعمیرگاه کیا | کارفیکسر

تعمیرگاه کیا | تعمیرگاه کادنزا | تعمیرگاه تخصصی کیا | تعمیرگاه کارفیکسر | carfixer
عنوانتعمیر و نگهداری خودرو کیا کادنزا
نویسندهعلی صبور
دپارتمانکار فیکسر
تعداد کلمات۱۰۷۰ کلمه
زمان مطالعه۱۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه
نکاتی مهم که تعمیرگاه تخصصی کیا برای مالکان خودرو کیا کادنزا بیان کرده است. ۶ نکته از اتومبیل کیا کادنزا را در پایین برای شما ذکر کرده ایم : پس از طی کردن چند کیلومتر تعویض روغن موتور کیا باید صورت گیرد؟ تنظیم موتور،شستشوی سوزن انژکتور و دیاگ کادنزا: تعویض ضد یخ یا مایع خنک کن موتور در  کیا  کادنزا: تعویض فیلتر یا صافی بنزین کیا کادنزا و محل قرار گیری آن: بازدید و سرویس سیستم تعلیق و  تعمیر عقبندی مشکلاتی که از آن صحبت کردیم، ۴ مشکل زیر را نیز شامل میشود: شکل ۱  تعمیرگاه کیا شکل ۲ تعمیر جلوبندی کیا کادنزا شکل ۳  تعمیرگاه تخصصی کیا

نکاتی مهم که تعمیرکار تخصصی کیا برای مالکان خودرو کیا کادنزا بیان کرده است.

تعمیرگاه کیا کارفیکسر خدماتی در راستای بهتر شدن خودرویتان به شما ارائه میکند. شرکت اتومبیل سازی کیا در سال ۲۰۱۰ شروع به ارائه خودرو کیا کادنزا به بازار کرد. لازم به ذکر است که این خودرو در سه عصر ارائه شد. به روز ترین ورژن کادنزا در سال ۲۰۱۷ بود که با شمایلی نوین و زیبا به بازار وارد شد. این خودرو در مدل های تکنولوژی،لیمیتد و پرمیوم به صنعت بازرگانی خودروها وارد شد. اما باید گفت از نظر موتوری متریال بسیار با کیفتی در ساخت موتور آن استفاده و اگر سرویس های دوره ایی آن به موقع انجام شود عمر بسیار بالایی دارد. خدمات تعمیرگاه کار فیکسر در خصوص خودروی کیا کادنزا :
 1. سرویس و تعویض روغن
 2. تعویض فیلتر هوا
 3. تعویض فیلتر کابین
 4. تعویض فیلتر روغن
 5. تعمیر موتور
 6. تنظیم موتور
 7. تعمیر جلوبندی
 8. تعمیر گیربکس اتوماتیک
 9. تعمیر سیستم تعلیق و عقبندی
 10. تعمیر سیم کشی و برق

۶ ویژگی از اتومبیل کیا کادنزا را در پایین اورده ایم:

 1. دستگاه مهار کردن و استقامت این اتومبیل ABS، EPB و ESC میباشد. که تیم کار فیکسر  تمامی خدمات تعمیراتی مربوط به آن را ارائه میکند.
 2. شرکت کیا برای بالا بردن ایمنی مسافران ۸ ایربگ پرده ای، روبه رویی و کناری یا حاشیه ای در کادنزا تعبیه کرده است.
 3. توانایی کنترل و چرخش الکترونیکی صندلی راننده در ۱۴ جهت متفاوت و صندلی شاگرد در ۱۰ طرف. که در صورت بروز مشکل میتوان به تعمیرگاه کیا برای رفع ان رجوع کرد.
 4. قابلیت شارژ کردن موبایل های اسمارت بدون نیاز به کابل
 5. صندلی راننده دارای ماساژور است.
 6. سیستم تعویض یا تغییر دنده تعبیه شده در پشت فرمان

پس از طی کردن چند کیلومتر تعویض روغن موتور کیا باید صورت گیرد؟

تعویض روغن این خودرو باید حداکثر هر ۵۰۰۰ کیلومتر یک بار انجام شود. استفاده کردن از فیلتر روغن اورجینال، شرط اول سلامت موتور می باشد. که روغن پیشنهادی تعمیرگاه تخصصی کیا روغن هیوندای می باشد. نکته بسیار مهم در تعویض روغن خودرو این هست که ۱- ماشین را خاموش‌کرده ۲- مسطح بودن جای پارک را چک‌کنید سطح هموار و ساف باشد.
شکل ۱  تعمیرگاه کیا حداقل بعد از ۵ دقیقه خاموش بودن موتور کاپوت را باز کرده، گیج روغن را بردارید و با یک دستمال آن را تمیز کنید. در با دقت گیج را وارد مخزن کرده و پس از خارج کردن چک کنید که میزان روغن بین خط های مشخص شده باشد. اگر مقدار نشان داده شده کمتر از حداقل مشخص شده بر روی گیج است لازم است روغن خودرو را شارژ کنید.

تنظیم موتور، شستشوی سوزن انژکتور و دیاگ کادنزا:

ظرفیت حجمی موتور استفاده شده در این خودرو چیزی حدود ۳.۵ لیتر میباشد. تنظیم موتور این خودروی ۶ سیلندر در که تنظیم موتور  شامل: بازدید شمع ها و وایر ها، شستشوی سوزن انژکتور ها و شستشوی دریچه گاز و فیتر بنزین می باشد.

تعویض ضد یخ یا مایع خنک کن موتور در کیا کاندزا به چه صورت است؟

استفاده از ضد یخ در چهار فصل سال ضروری بوده و تعویض آن هر ۲ سال یکبار لازم است. ضد یخ خصوصیات دیگری از جمله ضد رسوبی و ضد جوشی هم دارد. . که از رسوب گرفتن مدار آب در سیلندر و رادیاتورها، به جوش امدن اب رادیاتور در تابستان و یخ زدن ان در زمستان جلوگیری میکند.
شکل ۲ تعمیر جلوبندی و سیستم تعلیق کیا کادنزا

تعویض فیلتر یا صافی بنزین کیا کادنزا و محل قرار گیری آن:

از دیگر کارهای مهم در این خودرو تعویض و سرویس فیلتر بنزین میباشد. به گفته‌ی متخصصین تعمیرگاه کیا بهتراست هر۵۰۰۰۰ کیلومتر این صافی تعویض شود تا طول عمر پمپ بنزین شما افزایش پیدا کند. محل قرارگیری آن بر روی پمپ بنزین است که در باک  تعبیه شده است و برای دسترسی به آن باید صندلی عقب باز شود.بازدید و سرویس سیستم تعلیق و  تعمیر عقبندی

بازدید و سرویس سیستم تعلیق و  تعمیر عقبندی

سیستم تعلیق از مهم ترین بخشهای خودرو است. که از وظایف ان برقراری رابطه بین مسیر و اتومبیل میباشد. از  دیگر نقوشی که سیستم عقب بندی بر عهده دارد شتاب گرفتن، هدایت اتومبیل و ترمز میباشد. اگر صدای غیر عادی در جلو عقب خودروی خود حس میکنید بهتر است سریعا به تعمیرگاه کیا مراجعه کنید. هر چند صدا ضعیف و کم اهمیت باشد چرا که تمام قطعات در سیستم تعلیق به یکدیگر مرتبط می باشند. و خرابی هر یک از آنها باعث آسیب دیدن قطعات سالم می شود.
شکل ۳  تعمیرگاه تخصصی کیا تنظیم فرمان و تنظیم زاویه چرخ های جلو و عقب بسیار مهم است . مشکلات برقی ممکن است در این خودرو به وجود بیاید.

مشکلاتی که از آن صحبت کردیم، ۴ مشکل زیر را نیز شامل میشود:

 1. تعمیرات سیستم برق کادنزا: سیستم برق خودرو و سیستم باتری از بخش های دارای اهمیت بخصوص است. راه اندازی خودرو وابسته به این سیستم است. و در صورت بروز هرگونه خرابی در این سیستم
 2. تعمیر کلیدهای روی فرمان: میتواند از کلاک، اسپیرینگ یا ضبط باشد که میتوان کار را به تعمیرگاه کیا سپرد.
 3. تعمیر کلیدهای شیشه بالابر و سانروف خودرو کادنزا: که معمولا با سرویس و تعمیر، مشکلات این کلید ها برطرف می شود.
 4. تعمیر صندلی برقی کیا کادنزا: در صورتی که برای صندلی ها مشکلی پیش بیاید شما میتوانید به carfixer مراجعه کنید.
هشتمین شرکت شهرت یافته در امریکا در زمینه خودرو شرکت کیا است. از این رو تعمیرات کیا کادنزا در این کشور کاربرد زیادی دارد. کلیه لوازم به صورت اورجینال و کره ای را میتوانید از تعمیرگاه تخصصی کیا تهیه کنید. تمامیه مشکلات بیان شده در تعمیرگاه کارفیکسر قابل پردازش و حل است.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
اگر سوالی داری میتونی اینجا بپرسیx